محمدحسین ایمانی خوشخو با اشاره به سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در ایام دهه فجر از 30 اثر نمایشی حمایت خواهد شد از برگزاری 30 كنسرت موسیقی و برپایی 30 نمایشگاه هنری با موضوع انقلاب خبر داد.

   ایمانی خوشخو معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست تخصصی كاربردی مدیران كل استان‌ها و مسئولان كمیته‌های هنری ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: در حال حاضر حق بزرگداشت انقلاب اسلامی به شكل واقعی ادا نشده است هرچند انقلاب ما با وسعتی كه دارد خود را نشان داده و عظمت خود را منتقل كرده است.

 

وی ادامه داد: ما سعی بر این داریم كه در تهران و دیگر استان‌ها به وسیله هنر وسعت و عظمت انقلاب اسلامی را نشان دهیم. برای این كار نیز اعتبارات زیادی لازم است و سعی در فراهم كردن این اعتبار داریم.

 

ایمانی در ادامه یادآور شد: بناید اینگونه باشد كه هر یك از سازمان‌ها و نهادها به صورت مجمع‌الجزایری برای دهه فجر كاری انجام بدهند و در این زمینه باید هماهنگی صورت گیرد.

 

وی در ادامه با اشاره به حوزه نمایش و تئاتر گفت: پیش‌بینی ما این است كه 30 نمایش را مورد حمایت جدی قرار دهیم كه در این میان حداقل نصف آثار نمایشی شهرستانی خواهند بود و البته این نمایش‌ها با موضوع انقلاب هست.

 

وی ادامه داد: در حوزه تجسمی نیز قرار شده 30 نمایشگاه هنری با موضوع انقلاب برگزار شود و در سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 30 كنسرت و كار موسیقیایی به صورت اورجینال تولید و ارائه می‌شود.

 

وی همچنین گفت: درباره اعتبار و فراهم كردن بودجه هم با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جلساتی خواهیم داشت و برای اینكه به اوج برسیم و بتوانیم به خوبی به انقلاب بپردازیم هنرمندانی نیز ما را یاری خواهند كرد چنانچه همه هنرمندان خود به اتفاق نظر انقلاب اسلامی را پله‌ای برای رشد هنر دانستند.

 

به گزارش خبرنگار فارس در این مراسم قرار بود كه حسن بنیانیان رئیس حوزه هنری، عباس خامه‌یار از طرف بنیاد شهید سخنرانی داشته باشند كه در این مراسم حضور نداشتند.

 

همچنین هر یك از سخنرانان بعد از سخنرانی به دلیل مشغله كاری مراسم را ترك كردند.

 

در برنامه بعد از ظهر این نشست تخصصی هم قرار است جلسات پرسش و پاسخ میان مدیران ارشاد استان‌ها و معاون هنری ارشاد اسلامی برگزار شود