مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس خبر داد:

 دو هزار تشکل مردمی در استان فارس سی امین سالگرد انقلاب اسلامی را گرامی می دارند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس از فعال سازی 2 هزار تشکل دینی برای برپایی برنامه های متنوع در دهه فجر خبر داد.

 

حجت الاسلام عبدالرضا خوشنویس، مسئول کمیته مساجد و تشکلهای اسلامی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان فارس در نشست خبری برنامه های کمیته مساجد و تشکلهای اسلامی ستاد دهه فجر سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این کمیته انجمن های اسلامی، کانون های فرهنگی و خاستگاه آن مردمی بود به همین دلیل نقش مردم در برپایی جشن های انقلاب پررنگ تر از سایر بخش هاست.

 

حجت الاسلام خوشنویس همچنین با اشاره به ساماندهی فعالیت 2 هزار تشکل دینی در سراسر استان فارس در برگزاری ویژه برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر پرداخت و گفت: این تشکل های دینی پیرامون دهه فجر برنامه های متنوعی را تدارک دیده اند که در طول دهه فجر انقلاب اسلامی این برنامها اجرا می شود و تشکل های مذکور پیش از فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب با شرکت در برنامه های توجیهی تصمیم گیری های لازم را انجام داده اند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس با اشاره به نقش چشمگیر هیئات مذهبی در مبارزه با رژیم ستم شاهی گفت: در استان فارس و بالاخص شیراز حرکت ضد استعماری و شاهنشاهی توسط هیئات مذهبی و با هدایت و رهبری عالم ربانی آیت الله سید نور الدین هاشمی حسینی سالها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در جریان بود که نهایتاً هیئات مذهبی با حرکت میلیونی خود در سراسر کشور خط بطلان بر نظام شاهنشاهی کشیدند.

 

وی همچنین به اعزام 1600 مبلغ به اقصی نقاط استان فارس برای اجرای بیش از 2100 گفتمان انقلاب اسلامی اشاره نمود و افزود: در این راستا جلسات توجیهی برای ائمه جماعات، وحانیون مستقر و تشکل های مردمی به هدف توجه دادن آنها به ابعاد و اهمیت بزرگداشت دهه فجر برگزار گردیده است.

 

حجت الاسلام خوشنویس برگزاری 104 میزگرد، همایش و نشست با موضوع«سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی»، برگزاری 4200 مراسم زیارت عاشورا، برپایی 22 نمایشگاه و بازدید و دیدار از خانواده معظم شهدای انقلاب اسلامی را از برنامه های کمیته مساجد و تشکلهای اسلامی استان بیان نمود.

 

وی تصریح کرد: در همین زمینه و بمناسبت سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 30 تشکل دینی شامل کانون فرهنگی و هیئت مذهبی در سطح استان فارس فعالیت خود را آغاز خواهند نمود.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس همچنین به برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی با عنوان «از ضحی عاشورا تا طلوع فجر» از 12 لغایت 22 بهمن در صحن حرم احمد ابن موسی شاهچراغ(ع) اشاره کرد. و افزود: برپایی ایستگاه های صلواتی، تهیه پلاکارد و تراک های متنوع به منظور فضا سازی تبلیغاتی ایام الله دهه فجر، انجام مسابقات مذهبی، فرهنگی توسط انجمن های اسلامی و کانون های فرهنگی از دیگر برنامه های این کمیته خواهد بود.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس با اشاره به نقش حیات بخش قرآن کریم در پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی؛ برگزاری 90 محفل انس با قرآن کریم، اهداء یک هزار جلد کلام الله  مجید، برگزاری مسابقات قرآنی در شهرستانهای کازرون، آباده و قیر و کارزین، تجلیل از استاد محمد نعمتی کاتب قرآن کریم با همکاری سازمان آموزش و پرورش استان، نشست یک روزه معلمان قرآن کریم در 15 بهمن ماه در شهرستان مرودشت، توزیع محصولات فرهنگی قرآنی و صدور مجوز فعالیت چندین مرکز قرآنی در سطح استان فارس را از برنامه های قرآنی تبلیغات اسلامی استان فارس بیان نمود.