تبلیغات
دهه ی فجر - خبر 13/11/1388

دهه ی فجر

1-

وزارت اطلاعات با هشدار به فعالان شركت‌های هرمی خبر داد؛
انهدام دو شبكه غیرقانونی هرمی به نام‌های «پالینور» و «آسوگستر»

خبرگزاری فارس: وزارت اطلاعات ضمن هشدار به افرادی كه در شركت‌های هرمی فعالیت می كنند، از انهدام دو شبكه غیرقانونی هرمی خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، با اقدامات اطلاعاتی - عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در راستای مبارزه با مفاسد كلان اقتصادی، دو شبكه غیرقانونی هرمی به نام‌های «پالینور» و «آسوگستر» كه با كلاهبرداری، فریب و سوءاستفاده از موقعیت‌های دولتی به صورت نامشروع سرمایه هنگفتی از مردم را به تاراج می‌بردند در تهران شناسایی و با دستگیری تعداد 50 نفر از سرشبكه‌های اصلی، منهدم شدند.
متهمین با توسل به انواع تبلیغات فریبنده، اقدام به كلاهبرداری از حدود 200 هزار نفر از هم وطنان نموده و در همین رابطه بالغ بر دویست میلیارد تومان از سرمایه‌های مردم را به یغما برده‌اند.
بر اساس این گزارش تعداد 20 نفر از دستگیر شدگان، مربوط به شركت پالینور و 30 نفر از آنان سرشبكه‌های اصلی شركت آسوگستر می‌باشند كه در حین تهیه مقدمات خروج غیرقانونی از كشور، با اقدام به موقع مامورین اطلاعاتی مواجه گشته و اموال بدست آمده از آنان توقیف گردید.
وزارت اطلاعات با اعلام این نكته كه مصمم است همگام با فرهنگ‌سازی عمومی به فعالیت اینگونه شبكه‌های هرمی خاتمه دهد به افرادی كه هنوز در این شبكه‌ها فعالیت می‌كنند هشدار داد كه به زودی در مقابل قانون و عدالت باید پاسخگوی اقدامات غیرقانونی خویش باشند.
2-

عرب‌بیگی در گفتگوی تفصیلی با فارس خبر داد:
ساخت سلاح ویژه مقابله با بالگردهای آپاچی و تانك‌های پیشرفته

خبرگزاری فارس: رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه با اعلام جدیدترین دستاوردهای این نیرو گفت: دشمن خیال نكند كه اگر هلی‌كوپترهای آپاچی آنها در عراق و افغانستان عملكرد مطلوبی داشتند، در صورت تجاوز به ایران هم می‌توانند چنین اقتداری داشته باشند. یقینا ما با اقدامات خود به اقتدار آپاچی پایان خواهیم داد.


سرهنگ ناصر عرب‌بیگی رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه پاسداران در آستانه دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی به تشریح جدیدترین دستاوردهای این نیرو جهت خودكفایی نیروهای مسلح و افزایش توان علمی و دفاعی كشورمان پرداخت.
وی در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به ایام پرافتخار دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: نیروهای انقلاب طی سال‌های پرفراز و نشیبی كه پشت سر گذاشتند، هر روز آبدیده‌تر شدند به طوری كه امروز جوانان انقلابی ما هیچ هراسی از تهدیدات دشمن ندارند و خط و نشان‌های رژیم صهیونیستی و دولت‌های استكباری كه بخاطر از دست دادن منافعشان در خاورمیانه و ایران، اینگونه به دست و پا افتاده‌اند، هیچ تاثیری بر روی نظام اسلامی نمی‌گذارد و به هیچ وجه ما مرعوب آنها نخواهیم شد.
عرب‌بیگی ادامه داد: در طول سال‌های دفاع مقدس ما توانستیم علی‌رغم تحریم‌های اقتصادی همه جانبه دنیا، با بكارگیری خلاقیت،‌ ابتكار و خودباوری كه امام(ره) در وجود جوانان انقلابی ایجاد كرد، بخوبی از پس دشمن بعثی كه تمام ابرقدرت‌ها را به عنوان پشتیبان در پشت سر خود داشت، برآییم و خاك میهن اسلامی را از لوث وجود آنها پاك كنیم و برای اولین بار در طول تاریخ پرفراز و نشیب ایران، نه تنها هیچ سرزمینی را از دست ندادیم بلكه جواب دندان شكنی هم به دشمن داده شد.
وی با اشاره به دوران بازسازی پس از جنگ تحمیلی و برنامه‌‌های بلند مدت سپاه پاسداران تصریح كرد: در همین راستا بود كه سازمان‌های جهاد خودكفایی در نیروها بنیان نهاده شد و وظیفه انجام تحقیقات صنعتی در حوزه خودكفایی دفاعی و رفع نیازهای تجهیزاتی نیروها بر عهده این سازما‌ن‌ها قرار گرفت.

* در كار تحقیقات، اسیر ساختارهای كلاسیك نمی‌شویم

عرب‌بیگی با بیان اینكه سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه نیز در طول این سال‌ها همواره منشاء خیرات و بركات فراوان برای این نیرو بوده است، اذعان داشت: "تحقیقات بر اساس نیاز روز " شعار محوری ما در سازمان جهاد خودكفایی است، به این مفهوم است كه ما تحقیقات خود را مبتنی بر تهدید دشمن قرار دادیم.
رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه خاطرنشان كرد: برای تحقق این امر دائما تهدیدات خارجی، فرامنطقه‌ای‌، منطقه‌ای و داخلی به همراه ‌توانمندی‌های دشمن، توسط كارشناسان و محققین ما رصد می‌شود و آنچه كه از بین اقدامات آنها، تهدید تشخیص داده شود، در دستور كار قرار گرفته، تیم‌های تحقیقاتی به سرعت شكل می‌گیرد و در آن حوزه شروع به فعالیت می‌كنند.
وی ادامه داد: ما ساختار و سازمان خود را طوری طراحی كردیم كه به شكل ماتریسی، بلافاصله تیم‌های تحقیقات تخصصی شكل می‌گیرد و هیچگاه اسیر ساختار و سازمان‌های كلاسیك نخواهیم شد.

* مقابله با اقدامات تروریستی در دستور كار نیروی زمینی سپاه

رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه با اشاره به گستره كاری این سازمان در حوزه مقابله با تهدیدات هوایی در ارتفاع پست، مقابله با تهدیدات زمینی، مقابله با اقدامات جاسوسی و نیز مقابله با پدیده شوم تروریسم كه ساختار و پرداخته استكبار جهانی و اسرائیل و با معاونت برخی كشورهای منطقه است، تصریح كرد: در این محورها به عنوان تهدید، چندین برنامه اساسی و زیر بنایی در دست اقدام است و در حوزه تسلیحات و تجهیزات نیز مولفه تحرك و واكنش سریع را در دستور كار قرار داده‌ایم.
عرب‌بیگی همچنین اظهار داشت: تجهیزاتی كه در دفاع بكار می‌بریم باید متحرك باشند و بتوانند به سرعت جابجا شده و در موقع لزوم و در كمترین زمان، در دسترس رزمندگان قرار بگیرند.
وی با تاكید بر موضوع چابك سازی و سبك‌سازی در تجهیزات، گفت: افزایش برد، دقت و سرعت عمل در برابر اقدام دشمن، همواره مد نظر متخصصین ما قرار دارد و ما به سرعت در حال انجام تحقیقاتی هستیم كه بتواند این سه مولفه را در سلاح و مهمات‌های ما نهادینه كند.
رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه با تاكید بر اهمیت موضوع به روزرسانی تجهیزات و انجام اقداماتی در این خصوص افزود: این اقدامات به ما كمك می‌كند تا سلاح‌های موجود را بر اساس نیاز روز مدرنیزه كرده و در اختیار یگان‌های مختلف قرار دهیم.

* برای تمامی تهدیدات دشمن برنامه‌ریزی می‌كنیم

وی درباره توان اشراف اطلاعاتی سپاه پاسداران نسبت به تحركات دشمن كه لازمه مقابله با اقدامات جاسوسی و تروریستی‌ آنهاست، خاطرنشان كرد: در ساختار جدید سپاه كه با تدبیر فرماندهی محترم كل سپاه انجام شده، طوری برنامه ریزی شده كه دائما دشمن رصد می‌شود و از توانمندی‌ها و تجهیزات آنها و نیز از اقدامات عملی كه در بیرون از مرزها و حتی درون مرزها بوسیله دشمن انجام شود، در اسرع وقت مطلع شویم.
رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه ادامه داد: این اطلاعات در قالب تیم‌های كارشناسی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و برای هر یك از تهدیداتی كه از تحلیل كارشناسان استخراج می‌شود برنامه ریزی عملی می‌كنیم.

* طراحی تجهیزات كشف عملیات‌های انتحاری در نیروی زمینی سپاه

عربیگی با اشاره به حادثه تروریستی جنوب شرق كشور كه منجر به شهادت جمعی از فرماندهان سپاه و عشایر منطقه شد، تصریح كرد: پس از این حادثه اقدامات موثری به سرعت در دستور كار قرار گرفت و تجهیزاتی را در دست طراحی داریم كه می‌تواند مرزداران ما را برای كشف محموله‌های مهمات و مواد منفجره به داخل كشور و نیز كشف این مواد در مراكز حساس و مبادی ورودی شهرها و همچنین كشف عملیات‌های انتحاری توانمند كند.
وی افزود: این اقدامات با سرعت در حال پیگیری است و به محض آماده شدن، به تولید انبوه رسیده و در اختیار واحدهای مامور مقابله با تروریسم قرار داده می‌شود.
رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه با تاكید بر اینكه اقدامات ما برای مقابله با فعالیت‌های جاسوسی منحصر به ماموریت‌های نیرو بوده و بحث مبارزه با جاسوسی در كشور برعهده دیگر نهادها از جمله وزارت اطلاعت می‌باشد، گفت: آنچه تهدید به ما دیكته می‌كند و مطالعات و تحلیل‌هایی كه كارشناسان ما دارند، حتما در آن محورها عمل خواهیم كرد.

* در صورت تهاجم دشمن به اقتدار بالگرد آپاچی و تانكهای دشمن پایان می‌دهیم

عربیگی در خصوص تلاش برای طراحی تسلیحات ضدبالگرد در پدافند ارتفاع پست و ضدزره برای مقابله با خودروهای زرهی دشمن، آن را جزء برنامه‌های محوری و اساسی سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه دانست و تصریح كرد: چندین پروژه قابل توجه در این دو حوزه مهم در دست اقدام است كه برخی از آنها نیز تست شده و در صورت تجاوز دشمن، آنها متوجه قدرت ما خواهند شد.
وی با اشاره به عملكرد ارتش امریكا در كشورهای منطقه افزود: دشمن خیال نكند كه اگر هلی‌كوپترهای آپاچی آنها در عراق و افغانستان اقتدار دارند و عرض اندام می‌كنند، در صورت تجاوز به ایران هم می‌توانند چنین اقتداری داشته باشند و یقینا ما با اقدامات خود به اقتدار آپاچی پایان خواهیم داد.
عرب بیگی با شگفت‌انگیز خواندن توانایی های به دست آمده در طراحی و ساخت سلاح‌های ضدزره در سپاه پاسداران اظهار داشت: این اقدامات و تنوع تسلیحاتی به حدی است كه دشمن فكر آن را هم نمی‌تواند بكند و در صورت هرگونه تهاجم زمینی، تانك‌های رویین‌تن آنها با پاسخ محكم سلاح‌های رزمندگان ما مواجه خواهند شد.

* گردان‌های امام حسین(ع) متناسب با ماموریت خود تجهیز می‌شوند

وی گفت: پدافند غیرعامل در حوزه استتار، اختفا و سایر محورهایی كه در پدافند عامل مطرح است برای دفاع از نیروی انسانی، تجهیزات، تسلیحات و اماكن در دستور كار قرار دارد و كارشناسان ما دائما در حال بهبود استتار، اختفا و پوشش در مقابل دشمن هستند تا ضریب ایمنی بیشتری در تجاوزهای دشمن به ویژه در تجاوزهای هوایی برای یگان‌های مختلف نیرو ایجاد كند.
رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه همچنین با اشاره به بكارگیری گردان‌های امام حسین(ع) در نیروی زمینی سپاه تصریح كرد: تسلیحات و تجهیزات این گردان‌ها نیز مانند سایر گردان‌های پیاده نیروی زمینی و البته متناسب با ماموریت گردان‌های امام حسین(ع) است و هیچ تفاوتی از لحاظ كیفی و كارآیی با سایر تجهیزات ندارند بلكه تنها ممكن است تفاوت در بخشی از تجهیزات باشد كه متناسب با ماموریت، تغییر می‌كند.

*ساخت منحصر به فردترین خودروی تاكتیكی كشور توسط سپاه

عربیگی در بخش دیگری از گفتگوی خود با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، از طراحی و ساخت پیشرفته‌ترین خودروی تاكتیكی در نیروهای مسلح كشورمان به نام "سفیر3 " خبر داد و تصریح كرد: این خودروی منحصر به فرد در ظرفیت یك و یك‌چهارم تن و با تجهیزات ویژه و قابلیت‌های بسیار بالا، شیب‌روی‌های عمودی و جانبی بسیار مطلوب ساخته شده و هیچ خودرویی در داخل كشور با این ویژگی‌ها ساخته نشده كه اینچنین توان شیب‌روی را داشته باشد.
وی با اشاره به قدرت بالا و سرعت عمل ویژه این خودرو، اظهار داشت: این خودرو به سرعت قابلیت تبدیل به خودروی حامل سلاح، بویژه سلاح‌های پدافندی را دارد یعنی خودرویی 2 ماموریتی است كه می‌تواند هم نفربر باشد و هم حامل سلاح.
رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه ادامه داد: این خودرو دارای تجهیزاتی است كه می‌تواند رزمندگان را در سرما و گرما محافظت كرده و در شرایط مختلف عملیاتی می‌تواند بقای رزمنده را در صحنه نبرود افزایش دهد.
عربیگی خاطر نشان كرد: سفیر3 كه مجهز به تیربارهایی در طرفین است و در مواجهه ناگهانی با دشمن می‌تواند واكنش مسلحانه نشان داده و جان سرنشینان را حفظ كند، در آینده نزدیك رونمایی خواهد شد.

* استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها در امر تحقیقات دفاعی نیروی زمینی سپاه

وی در ادامه این گفتگو تعامل مراكز تحقیقاتی را یكی از ویژگی‌های معمول آنها دانست و با بیان اینكه هیچ مركزی به تنهایی نمی‌تواند موفقیت‌های چشم‌گیری داشته باشد، به شورای مشترك تحقیقات در سپاه متشكل از تمام سازمان‌های جهاد خودكفایی اشاره كرد و افزود: در این شورا تقسیم كار شده و پروژه‌های مشترك مطرح می‌شود و بخش‌هایی از توانمندی‌ یك سازمان در اختیار سازمان دیگر قرار می‌گیرد، تا علاوه بر تكمیل پروژه‌های یكدیگر و در حل مشكلات و گلوگاه‌های تكنولوژی نیز تشریك مساعی صورت گیرد.
رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه با تاكید بر لزوم تعامل علمی با مراكز پژوهشی و تحقیقاتی كشور، به تشكیل دفاتری در سازمان جهاد خودكفایی اشاره كرد و گفت: این مراكز می‌تواند مامنی باشد برای جذب محققین، مخترعین و افراد خلاقی كه در سطح جامعه و در بین دانشجویان دانشگاه‌ها وجود دارند و به تنهایی نمی‌توانند طرح‌های خود را اجرا كنند.
عربیگی ادامه داد: در حال طراحی یك مركز رشد هستیم كه این مركز می‌تواند دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها را كه قادر نیستند به تنهایی توفیقی در امر تحقیقات داشته باشند، مورد حمایت مالی، علمی و تجهیزاتی قرار دهد.
وی گفت: در این مركز موضوع تحقیقاتی به افراد داده می‌شود و این عزیزان می‌توانند در این مراكز فعالیت كنند و با حمایت‌های متنوع‌ توانمند شده و در نهایت بعنوان یك محقق ارزنده دفاعی در اختیار نیروهای مسلح قرار گیرند.
وی با بیان اینكه از مراكزی مانند دانشگاه امام حسین(ع) نیز استفاده‌های بسیاری تحت عنوان پشتوانه‌های علمی می‌كنیم، گفت: اخیرا توافقنامه‌ای با ریاست این دانشگاه داشتیم كه طبق آن، كلیه پژوهشكده‌ها و دانشكده‌های فنی مهندسی این دانشگاه تحت عنوان پشتیبانی علمی از سازمان‌های جهاد خودكفایی، سازماندهی شدند و كمیسیون مشتركی تشكیل شده كه ما نیازهای تكنولوژیك خود را مطرح می‌كنیم و اساتید دانشگاه نیز به سازمان‌های جهاد مامور می‌شوند تا پشتیبانی علمی و حل گلوگاه‌ها صورت بگیرد.

* در حوزه مرزبانی ماموریت‌های مشتركی با ناجا داریم

عرب‌بیگی در خصوص تعامل با سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی ارتش نیز ضمن مثبت و سازنده ارزیابی كردن این تعامل، تصریح كرد: ساختاری در وزارت دفاع و ستاد كل نیروهای مسلح وجود دارد كه هم سازمان‌های جهاد سپاه هم ارتش و حتی ناجا در آنجا با یكدیگر هماهنگ می‌شوند و همكاری‌های ارزنده‌ای با هم دارند چراكه در آن ساختار از انجام كارهای موازی جلوگیری می‌شود و در واقع یك هم‌افزایی برای كار سازمان‌ها صورت می‌گیرد.
رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه با بیان اینكه برخی ماموریت‌های نیروی انتظامی با ماموریت‌های نیروی زمینی سپاه همپوشانی دارد، گفت: این همكاری ها در یك كارگروه مشترك در ستاد كل مطرح می‌شود و برای مثال در حوزه خودرویی دارای مشتركاتی هستیم. در این كارگروه مشترك، تمام نیازهای طرفین در طرح‌های تحقیقاتی دیده می‌شود و جاهایی مانند حوزه مرزبانی كه دارای ماموریت‌های مشترك هستیم با یكدیگر همكاری داریم.

* برنامه 5ساله پنجم تحقیقات سپاه مراحل تصویب نهایی را طی می‌كند

رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی با اشاره به عنایت ویژه فرمانده كل سپاه به امر تحقیقات و پژوهش‌های دفاعی گفت: تحقیقات به عنوان یكی از معاونت های اصلی فرمانده كل انجام وظیفه می‌كند و طرحی به نام تعالی تحقیقات سپاه در این معاونت شكل گرفته است كه در این طرح در همه ابعاد مورد نیاز شامل نیروی انسانی، تجهیزات، برنامه‌ریزی و افزایش توانمندی تصمیم گیری می‌شود و فرمانده كل سپاه نیز این طرح‌ها را در اولویت اول برای تصویب قرار دادند.
عرب‌بیگی با بیان اینكه تعداد قابل توجهی از این طرح‌ها تصویب شده به تهیه برنامه 5 ساله پنجم تحقیقات اشاره كرد و افزود: این برنامه هم اكنون مسیر مراحل تصویب را طی می‌كند.
وی همچنین با اشاره به ارتقاء چشم‌گیر اعتبارات تحقیقاتی در سپاه، تصریح كرد: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، تمام سازمان‌ها بسیج شده و در این طرح همكاری‌ می‌كنند و این امر نتایج خوبی نیز مانند ارتقاء سطح تحصیلی محققین، ایجاد هیئت علمی تحقیق و توسعه كمی و كیفی نیروی انسانی سازمان‌های تحقیقاتی، توسعه تجهیزات موردنیاز تحقیقاتی داشته است.
رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه با بیان اینكه امروز تولید تانك و نفربر، توپ‌های صحرایی، پدافند موشك‌های ضدهوایی، خودروهای تاكتیكی، تجهیزات مخابراتی و جنگال در كشور به یك تولید روتین تبدیل شده است، ادامه داد: وقتی ما تكنولوژی موشكی با هم پیچیدگی‌هایش را در اختیار داریم و دنیا یكی از دستاوردهای مهم ما را در موشك سجیل مشاهده كرد و نیز توان پرتاب ماهواره در مدار زمین و برتر از همه اینها دانش هسته‌ای كه امروز در كشور نهادینه شده را به عنوان یك صنعت بنیادین در اختیار داریم، یقینا تجهیزات نیروی زمینی هم جزو توانمندی‌هایی است كه در داخل كشور وجود دارد.

* از استانداردهای خارجی تا جایی كه به نفعمان باشد استفاده می‌كنیم

عرب‌بیگی در خصوص تعامل با كشورهای دیگر نیز گفت: ما با كشورهای دوست و مستقل همان طور كه رهبری معظم انقلاب فرمودند همكاری می‌كنیم و حاضریم توانمندی‌های خود در حوزه تحقیق و پژوهش را در اختیار آنها قرار دهیم.
وی خاطرنشان كرد: در بخش تحقیقات، تمام روش‌ها و رویه‌هایمان را استاندارد كردیم یعنی كل فرایند تحقیقات صنعتی بر اساس دانش روز، استاندارد شده و همه این رویه‌ها به شكل آئین‌نامه‌های مستحكم و مستند در كارگاه‌های آموزشی به محققین آموزش داده شده و اجرا می‌شود.
رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: خود این مستندسازی، یك استاندارد دارد كه ما از آن دانش برخورداریم و این موارد با آخرین استانداردهای جهانی و همچنین استاندارد مختص جمهوری اسلامی تطبیق داده می‌شود.
عربیگی افزود: ما افتخار می‌كنیم كه كشوری هستیم كه خودمان استاندارد داریم و وابسته به استانداردهای تحمیلی برخی كشورها نخواهیم بود و از آن استانداردها تا جایی استفاده می‌كنیم كه به نفعمان باشد و الا جمهوری اسلامی خود دارای یك استاندارد مبناست.

* دنیا باید ایران با به عنوان یك قدرت نوظهور جهانی بشناسد

وی در بخش پایانی گفتگوی خود با اشاره به دروغ پردازی های رسانه های غربی درباره توانایی دفاعی كشورمان، تصریح كرد: این دروغ‌پراكنی‌های رسانه‌های غربی، حتی مسئولین‌شان را نیز فریب داده به گونه‌ای كه آنها باور كردند كه می‌توانند به جمهوری اسلامی ضربه بزنند و گمان می‌كنند با بكارگیری چند عنصر خود فروخته مانند منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و گروهك‌های معاندی كه منافع خود را در هر همصدایی با استكبار جهانی می‌ب?نند، می‌توانند به این نظام لطمه بزنند كه این یك تصور غلط است و ما محكم از انقلاب خود دفاع می‌كنیم.
رییس سازمان جهاد خودكفایی نیروی زمینی سپاه تاكید كرد: دشمن كوچكتر از آن است كه بتواند این نظام را تضعیف كند، چه برسد به سرنگونی و آنها هیچ راهی ندارند جز اینكه این قدرت نوظهور را پذیرفته و با آن تعامل كند.
عرب‌بیگی با بیان اینكه ما تا انقلاب جهانی امام عصر(عج) ایستاده‌ایم و به عنوان سربازی جان‌بركف از این نظام دفاع می‌كنیم، اظهار داشت: قطعا ما به هیچ وجه به آنچه تاكنون داشتیم بسنده نكرده و هر روز در راه ارتقا توانمندی‌های دفاعی خود گام برمی‌داریم و دشمن بداند كه در روز واقعه، جواب محكمی به او خواهیم داد چراكه قدرت این نظام به دریای پرخروش ملت ایران متصل است.
3-

صفار هرندی: ـ 1
راهزنان اندیشه چهره خود را در پس نقاب "دروغ " پنهان كرده‌اند

خبرگزاری فارس: وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: راهزنان اندیشه و تفكر با علم به اینكه به زیر سلطه درآوردن جوامعی كه اعتقاد و پایبندی به اصول مذهبی در آن غالب است، عملاً غیرممكن است لذا اقدام به گرفتن گارد عامه پسند كرده و چهره خود را در پس نقاب دورغ و تزویر پنهان می‌كنند.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهركرد، محمدحسین صفار هرندی ظهر امروز در همایش جوان و بصیرت انقلابی به مناظره كیانوری رهبر حزب توده به همراه كشتگر یكی از سركرده‌های گروهك چریكی فدایی خلق در برابر شهید بهشتی در آغازین روزهای انقلاب اشاره كرد و اظهار داشت: در این مناظره سیاسی معاندین نظام سعی در تخریب چهره‌های انقلابی نظام از جمله شهید بهشتی داشتند كه با هوشیاری و بصیرت آن بزرگوار نتیجه این مناظره‌ها به نفع نیروهای انقلابی و معتقدان به انقلاب و نظام پایان یافت.
وی ادامه داد: كیانوری برخلاف بینش فكری و اعتقادات پوچ مذهبی خود در جریان مناظره به گونه‌ای از مسائل خداشناسی و دین‌شناسی صحبت به میان می‌آورد كه گویی یك مسلمان و معتقد به شریعت محمد(ص) است و شهید بهشتی با بصیرت و آگاهی تمام و با یك تذكر به هنگام كمونیست و بی‌دین بودن كیانوری را افشا و مهر تأیید بر بیهوده‌گویی‌های او كه هیچ اعتقادی به یگانگی خدا و شریعت‌های آسمانی نداشت، زد.
صفار هرندی ادامه داد: كیانوری نیز كه تاب و توان مقاومت در برابر گفتمان سراسر راستین و حقیقت‌گوی بهشتی را نداشت لب بر اعتراف گشوده و در نهایت بر بی‌اعتقادی و عدم باورپذیری ادعاهای خداپرستانه خود اذعان كرد.
وی فقدان مرز مشخص و روشن بین حق و باطل و پایه‌ریزی تعاملات انسانی بر اساس معادلات موجود را سرچشمه و مبدأ بخش عظیمی از مشكلات جوامع انسانی در طول تاریخ بشریت دانست و افزود: آنجا كه امر مشتبه و باطل و حق با هم تركیب می‌شود، تمیز حق و باطل از یكدیگر سخت و دشوار است كه باید با ایجاد بصیرت و آگاهی در سطح جامعه از نفوذ و ورود عوامل دشمن جلوگیری كرد.
صفار هرندی این ترفند و حقه‌بازی را سیره و روش رندان و دغل‌بازان نامید و گفت: راهزنان اندیشه و تفكر با علم به اینكه به زیر سلطه درآوردن جوامعی كه اعتقاد و پایبندی به اصول مذهبی در آن غالب است، عملاً غیر ممكن است لذا اقدام به گرفتن گارد عامه پسند كرده و چهره خود را در پس نقاب دروغ و تزویر پنهان می‌كنند.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابن‌زیاد به عنوان تمثیلی از دروغ و ریا نام برد و بیان داشت: ابن زیاد هنگام ورود به كوفه چهره‌اش را در پس نقابی از جهل مردم نسبت به واقعیت پنهان و سعی در ایجاد شبهه ورود فرزند رسول خدا به شهر داشت.
وی ادامه داد: ابن‌زیاد پس از ورود به شهر و قرار گرفتن در بین ازدحام جمعیت نقاب از چهره كنار زد و تهدید كرد اگر كسی از افراد شهر بخواهد در برابر حكومت اموی ایستادگی كند، به شدت مجازات خواهد شد.
صفارهرندی به فتنه‌های اخیر كشور اشاره كرد و گفت: در جریان این آشوب‌ها و درگیری‌ها اگر سردمداران و عوامل اصلی پشت پرده از جمله بهائیت و منافقان با افشای حقایق وجودی و ایدئولوژی خود به میدان می‌آمدند به طور قطع و یقین كسی از افراد جامعه با آنان همگام نمی‌شد لذا با ایجاد دروغ و پنهان شدن در پس شعارهای انقلابی، دینی و اسلامی سعی در جذب جوانان و اردوكشی‌های خیابانی داشته‌اند.
وی تفسیرهای مسعود رجبی از آموزه‌های نهج‌البلاغه را نمونه‌ای از این ریاكاری صریح و آشكار دشمن دانست و افزود: گروهك منافق مجاهدین خلق نیز با ارائه آموزش‌های نظامی از یك سو و ایجاد انحرافات ذهنی از سوی دیگر توانست در سال‌های آغازین انقلاب عده زیادی از جوانان را به خدمت بگیرد.
صفار هرندی تصریح كرد: خوشبختانه پس از افشاگری اهداف و ایدئولوژی آنان برای آحاد جامعه، ادامه راه و مسیر نیز در ایران برای این گروه عملا غیر ممكن شد.
4-

/جشنواره فیلم فجر/
اسامی نامزدهای بخش مسابقه سینمای ایران اعلام شد

خبرگزاری فارس: اسامی نامزدهای مسابقه سینمای ایران جشنواره بیست و هشتم فیلم فجر اعلام شد.


به گزارش خبرگزاری فارس، اسامی نامزدهای بخشهای مختلف سینمای ایران به شرح زیر اعلام شد:

نامزدهای بهترین چهره پردازی
1- به رنگ ارغوان
2- طلا و مس
3- ملك سلیمان
4- ناسپاس
5- نفوذی

نامزدهای بهترین جلوه های ویژه میدانی:
1- شب واقعه
2- شكارچی شنبه
3- عصر روز دهم
4- ناسپاس

نامزدهای بهترین جلوه های ویژه رایانه ای:
1- شب واقعه
2- عصر روز دهم
3- ملك سلیمان
4- ناسپاس
5- هفت دقیقه تا پاییز

نامزدهای بهترین طراحی صحنه و لباس:
1- شب واقعه
2- شكارچی شنبه
3- ملك سلیمان
4- ناسپاس
5- نفوذی
6- هفت دقیقه تا پاییز

نامزدهای بهترین صدا:
1- آل
2- آناهیتا
3- بیداری رویاها
4- شب واقعه
5- ملك سلیمان

نامزدهای بهترین موسیقی:
1- آل (بهزاد عبدی)
2- آناهیتا (ستار اوركی)
3- پرسه در مه (حامد ثبات)
4- طلا و مس (آریا عظیمی نژاد)
5- ملك سلیمان (چان كونگ وینگ)

نامزدهای بهترین نقش مكمل مرد:
1- حامد بهداد (هفت دقیقه تا پاییز)
2- كورش تهامی (به رنگ ارغوان)
3- امیر جعفری (كیفر)
4- مهدی فقیه (ملك سلیمان)
5- جمشید هاشم پور (كیفر)

نامزدهای بهترین نقش مكمل زن:
1- مهناز افشار (تسویه حساب)
2- آزیتا حاجیان ( كیمیا و خاك)
3- سلیمه رنگ زن (عصر روز دهم)
4- آناهیتا نعمتی (آل)
5- شیرین یزدان بخش (لطفاً مزاحم نشوید)

نامزدهای بهترین تدوین:
1- سنگ اول (بهرام دهقانی)
2- شب واقعه (حسین غضنفری)
3- طلا و مس ( بهرام دهقانی)
4- لطفاً مزاحم نشوید (سپیده عبدالوهاب)
5- هفت دقیقه تا پاییز (هایده صفی یاری)

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:
1- آل ( فرشاد محمدی)
2- به رنگ ارغوان (حسن كریمی)
3- تسویه حساب (علیرضا زرین دست)
4- شب واقعه (امیر كریمی)
5- ملك سلیمان (حمید خضوعی ابیانه)

نامزدهای بهترین نقش اول مرد
1- امین حیایی ( بیداری رویاها)
2- محسن طنابنده ( سنگ اول)
3- حمید فرخ نژاد (شب واقعه)
4- محمدرضا فروتن (چهل سالگی)
5- هدایت هاشمی (لطفا مزاحم نشوید)
6- محسن طنابنده (هفت دقیقه تا پاییز

نامزدهای بهترین نقش اول زن:
1- هدیه تهرانی (هفت دقیقه تا پاییز)
2- نگار جواهریان ( طلا ومس)
3- لیلا حاتمی (چهل سالگی)
4- مریلا زارعی (كیفر)
5- لادن مستوفی (تسویه حساب)

نامزدهای بهترین فیلمنامه:
1- به رنگ ارغوان (ابراهیم حاتمی كیا)
2- چهل سالگی (مصطفی رستگاری)
3- شب واقعه (همایون شهنواز، شهرام اسدی)
4- طلا و مس (حامد محمدی)
5- نفوذی (احمد كاوری، داود امیریان)

نامزدهای بهترین كارگردانی:
1- به رنگ ارغوان (ابراهیم حاتمی كیا)
2- چهل سالگی ( علیرضا رئیسیان)
3- شب واقعه (شهرام اسدی)
4- طلا و مس ( همایون اسعدیان)
5- ملك سلیمان (شهریار بحرانی)
6- هفت دقیقه تا پاییز ( علیرضا امینی)

نامزدهای بهترین فیلم:
1- به رنگ ارغوان
2- چهل سالگی
3- شب واقعه
4- طلا و مس
5- ملك سلیمان
6- هفت دقیقه تا پاییز 

 

 5-

دیپلمات غربی خبر داد
اختلاف در 1+5 برای تحریم ایران در زمینه انرژی

خبرگزاری فارس: یك دیپلمات غربی اعلام كرد كه چین و روسیه با پیشنهاد واشنگتن و متحدان اروپایی‌اش درباره تحریم ایران در زمینه انرژی مخالفت خواهند كرد.


به گزارش فارس، خبرگزاری "رویترز " امروز در گزارشی به نقل از یك دیپلمات با اشاره به مخالفت روسیه و چین با تحریم ایران در زمینه انرژی نوشت: اگر تحریم‌ها در زمینه انرژی باشد، روسیه و چین مخالفت خواهند كرد.
این دیپلمات گفت: اگر آنها (واشنگتن و سه كشور اروپایی) می‌خواهند كه قطعنامه‌ای را به سرعت در شورای امنیت تصویب كنند و حمایت روسیه و چین را جلب كنند، نمی‌توانند بخش انرژی [ایران] را هدف قرار دهند.
با وجود این مخالفت‌ها و تاكید كارشناسان غربی بر ناكارآمدی تحریم‌ها علیه ایران، آمریكا و متحدان اروپایی‌اش در تلاش هستند تا ایران را در زمینه انرژی به ویژه بانك مركزی این كشور را هدف قرار دهند.
رویترز در بخشی از گزارش خود به نقل از دیپلمات‌های غربی كه نامشان را فاش نكرد، نوشت كه آمریكا و سه متحد اروپایی آن در تلاش برای هدف قرار دادن بانك مركزی ایران و شركتهای مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در زمینه تحریم‌ها هستند.
بر اساس این گزارش، دیپلمات‌ها به رویترز گفتند كه مقامات وزارت خارجه آمریكا برگه‌ای را منتشر كرده‌اند كه تحریم‌های جدید احتمالی علیه ایران را برای مقامات ارشد وزارت خارجه انگلیس تشریح می‌كند.
این دیپلماتها اعلام كردند كه مقامات چهار كشور غربی به زودی، احتمالا اواخر این هفته نشستی را برگزار خواهند كرد تا در آن درباره پیشنهاد تحریم‌ها توافق كرده و آن را به مسكو و پكن ارائه كنند.
این در شرایطی است كه نشست ماه گذشته گروه 1+5 در نیویورك درباره ایران به نتیجه ماند.
از طرفی دیگر چین بارها ضمن مخالفت با تحریم‌های جدید علیه ایران بر لزوم گفت‌وگو در این زمینه تاكید كرده است. پكن همچنین اخیرا در زمینه فروش تسلیحات آمریكا به تایوان و احتمال دیدار "باراك اوباما " با "دالایی لاما "، رهبر جدایی‌طلبان تبت، دچار تنش شدید با واشنگتن شده است.

 

6-

عضو كمیسیون برنامه‌ و بودجه در گفت و گو با فارس خبر داد:
احتمال تأمین نظر دولت برای هدفمندسازی یارانه‌ها با اصلاح قانون

خبرگزاری فارس: عضو كمیسیون برنامه‌ و بودجه گفت: در صورتی كه دولت برای افزایش سقف هدفمندسازی یارانه‌ها به 40 هزار میلیارد تومان لایحه‌ای جداگانه به مجلس ارائه دهد، امكان تأمین نظرات دولت در این خصوص وجود خواهد داشت.


حمید سعادت در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس "توانا "، اظهار داشت: دولت زمانی می‌تواند درآمدهای حاصل از یارانه‌ها را افزایش دهد كه مجلس شورای اسلامی قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اصلاح كند.
وی در خصوص اینكه قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، شیب پنج‌ساله را برای اصلاح قیمت‌ها پیش‌بینی كرده است، تصریح كرد: مجلس می تواند با تصویب یك لایحه دو فوریتی درآمد مدنظر دولت را انجام دهد.
سعادت در ادامه با اشاره به اینكه درآمد بیش از حد می‌تواند مشكلاتی را بوجود بیآورد، تصریح كرد: جهش قیمت به طوریكه صوری یا ظاهری باشد، مشكلی را بوجود نخواهد آورد اما به صورت واقعی و ماهوی، فشارهای روانی و مالی زیادی را ایجاد می‌كند.
وی با اشاره به اینكه درآمد بیش از حد دولت از هدفمندسازی یارانه‌ها متعارض با مصوبه مجلس است، تأكید كرد: دولت اگر بیش از مصوبه‌ی مجلس درآمد كسب كند، مغایر قانون است و موجب می‌شود تا در سال اول اجرا برخی قیمت‌ها سرسام‌آور شوند.
عضو كمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس با اشاره به اینكه جامعه قطعا گنجایش افزایش بیش از حد قیمت‌ها را نخواهد داشت، گفت: اگر دولت بخواهد با توجه به قیمتی كه پیشنهاد داده است، عمل كند علاوه بر اینكه شیب آزادسازی قیمت‌ها تند خواهد شد، جامعه نیز ظرفیت این افزایش درآمد را نخواهد داشت.

* چاره‌ای جز به تعویق انداختن برنامه‌ چهارم توسعه نداریم

نماینده مردم نجف‌آباد با اشاره به اینكه تعویق برنامه چهارم توسعه بهترین چاره‌ است، تصریح كرد: مجلس بررسی لایحه بودجه سال 89 كل كشور را در اولویت می‌داند و برنامه پنجم توسعه بلافاصله بعد از بررسی، تصویب خواهد شد.
وی افزود: با توجه به شرایط فعلی برنامه پنجم توسعه به سال 89 موكول خواهد شد و تا بررسی و تصویب آن، برنامه چهارم توسعه فعلأ ادامه خواهد داشت.

* تعامل سه قوه اجرای بهتر هدفمندسازی یارانه‌ها كمك خواهد كرد

سعادت با اشاره به چگونگی هرچه بهتر اجرا شدن هدفمندسازی یارانه‌ها، گفت: مسلمأ دولت به تنهایی نمی‌تواند هدفمندسازی یارانه‌ها را انجام دهد، قوه مقننه و قضائیه نیز در اجرای بهتر هدفمندسازی یارانه‌ها سهیم هستند.
وی در پایان با ابراز خرسندی از به توافق رسیدن مجلس و دولت نسبت به درآمد حاصل از یارانه‌ها، تصریح كرد: امیدواریم نمایندگان مجلس و دولت در توافق خداپسندانه كه بر مردم فشار مالی وارد نشود، تلاش كنند.
 

7-

نخستین طرح ارزان‌سازی سفر اجرایی شد
تخفیف حداقل 20 درصدی هتل‌های مشهد در نوروز 89

خبرگزاری فارس: نخستین طرح ارزان‌سازی سفر با عنوان «سفریار» در نوروز 1389 به مقصد مشهد با تخفیف حداقل 20 درصدی هتل‌ها اجرا می‌شود.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی‌اصغر پرهیزكار، مدیر عامل كانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی ایران امروز در نشست خبری از اجرای نخستین طرح ارزان‌سازی سفر با عنوان «سفریار» در نوروز 1389 به مقصد مشهد خبر داد.
پرهیزكار درباره این طرح گفت: در راستای طرح ارزان‌سازی سفر در نوروز، مذاكره‌هایی با برخی بخش‌های خدماتی مشهد انجام شده كه تاكنون 13 هتل قرارداد قطعی منعقد كرده و پیش‌پرداخت را دریافت كرده‌اند.
به گفته وی این هتل‌ها 2 تا 5 ستاره و با 100هزار تخت ظرفیت هستند كه پیش‌بینی می‌شود این ظرفیت تا نوروز سال آینده دو برابر شود.
مدیر عامل كانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی ایران میانگین تخفیف این هتل‌ها را حداقل 20 درصد با ارائه‌ خدمات كامل عنوان كرد و گفت: سقفی برای تخفیف در این هتل‌ها وجود ندارد.
پرهیزكار با بیان اینكه مذاكراتی با هواپیمایی كیش‌ایر برای سفر هوایی و در اختیار گذاشتن هواپیما شده است، افزود: در حال حاضر یك فروند هواپیما در اختیار ما گذاشته‌اند. البته ما درخواست ناوگان هوایی بیشتری داشته‌ایم. برای در اختیار گرفتن یك قطار و چندین دستگاه اتوبوس نیز در حال مذاكره‌ هستیم.
وی تأكید كرد: طرح «سفریار» علاوه بر نوروز 89 كه در مشهد اجرا می‌شود در تابستان 89 نیز علاوه بر مشهد در دیگر شهرهای گردشگری كشور نیز انجام اجرا شد.
مدیر عامل كانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی ایران به گران‌فروشی‌ برخی آژانس‌ها و برخی بخش‌های خدمات گردشگری در ایام نوروز اشاره كرد و گفت: ما می‌خواهیم زیر قیمت پیك، خدمات را به مردم ارائه كنیم چون به دنبال ارائه‌ خدمات ارزان هستیم و حتی یك درصد سود هم برای خودمان نمی‌خواهیم.
پرهیزكار یادآور شد: مردم برای دریافت خدمات ارزان این طرح در نوروز 89 با شماره تلفن 88507931 تماس بگیرند و متناسب با میزان ظرفیت در نظر گرفته ‌شده، این خدمات در اختیار مردم قرار می‌گیرد.‌
وی در پاسخ به اینكه آیا اگر مردم بدون اطلاع از این طرح، مراجعه حضوری به هتل‌های مشهد داشته باشند می‌توانند از این خدمات بهره ببرند، گفت: اگر هتل‌های مشهد در نوروز تخت خالی داشته باشند مراجعه حضوری را با شرایط عادی خواهند پذیرفت.
مدیر عامل كانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی ایران درباره‌ محل تأمین درآمدهای این كانون اظهار داشت: صدور گواهی‌نامه‌ بین‌المللی خودرو، امداد خودرو، اجاره‌ مراكز تجاری مستقر در اماكن تاریخی و مراكز آموزشی علمی ـ كاربردی و... محل تأمین درآمدهای كانون اتومبیل‌رانی است.
پرهیزكار درباره امتیازاتی كه این طرح برای هتل‌داران مشهد (با توجه به اشغال بالای تخت در ایام نوروز) دارد، گفت: آغاز قرارداد كانون با هتل‌ها از 25 اسفند است و تقریبا پول را قبل از‌ آغاز سفرهای نوروزی به هتل‌ها پرداخت كرده‌ایم. بنابر این هتل‌ها برای ارائه‌ خدمات خود با قیمتی ارزان‌تر رضایت داده‌اند، چون امكان دارد، برخی از این هتل‌ها در نوروز هم خالی بمانند.
وی در خصوص فعالیت‌های نوروزی كانون نیز اظهار داشت: 600 دستگاه خودروی امداد، تحت پوشش این كانون قرار گرفته‌اند كه در نوروز، خدمات ویژه‌ای را به مسافران عرضه می‌كنند. دارندگان كارت امداد خودروی این كانون، در صورت برزو مشكل در جاده‌های كشور می‌توانند با شماره‌ 09697 تماس بگیرند.
حسن محسنی، مدیر كل روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این نشست، سازمان میراث فرهنگی را ناظر بر اجرای این طرح اعلام كرد و گفت: سیاست‌گذاری این طرح توسط سازمان میراث فرهنگی انجام شده و اجرای آن به كانون اتومبیل‌رانی و جهانگردی ایران واگذار شده است.

 

8-

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگو با فارس:
پلیس همراه تماشاگران در شهرآورد قرمز و آبی حضور دارد

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: پلیس همانند شهرآوردهای قبلی علاوه بر برقراری نظم و تأمین امنیت بازی، ترافیك محورهای ورزشگاه را نیز پوشش داده و در كنار تماشاگران خواهد بود.


سردار عزیزالله رجب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس افزود: تمهیدات پلیس برای برگزاری این بازی خارج از چارچوب كلی نیست و پلیس تمهیدات ویژه‌ای را برای برگزاری این مسابقه مدنظر ندارد بلكه مطابق برنامه‌های همیشگی خود عمل خواهد كرد. نیروهای انتظامی از ساعت 7 صبح فردا در نقاط از پیش تعیین شده مستقر خواهند شد.
وی اظهار داشت: پلیس همانند شهرآوردهای قبلی برای برقراری نظم و امنیت تماشاچیان در مسیرهای منتهی به ورزشگاه آزادی و داخل ورزشگاه مستقر می‌شوند.
سردار رجب‌زاده گفت: مسئولیت برقراری امنیت در داخل ورزشگاه مثل گذشته برعهده یگان ویژه و اطراف ورزشگاه نیز بر عهده یگان امداد است.با هماهنگی‌های به عمل آمده با باشگاه‌ها و لیدرها، رفتار هواداران كنترل خواهد شد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی نیز برای روانسازی ترافیك در خیابان‌های منتهی به ورزشگاه آزادی مستقر خواهند شد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از تماشاگران خواست تا با پلیس برای برقراری نظم همكاری كنند و گفت: تماشاگران در این شهرآورد نیز مانند بازی‌های قبلی با ما همكاری خواهند كرد. رئیس سازمان لیگ اعلام كرده كه تعداد گیشه‌های فروش بلیط را افزایش داده‌اند.
سردار رجب‌زاده با اعلام آمادگی لازم از سوی پلیس برای برخورد با هر گونه بی‌نظمی احتمالی تأكید كرد: پلیس با تماشاگرانی كه اقدام به تخریب اموال عمومی و آسیب به تأسیسات ورزشگاه كنند برخورد خواهد كرد.
وی اظهار داشت: بلیت فروشی دربی 68 از ساعت 7 صبح فردا شروع خواهد شد و یك هزار و 500 دستگاه اتوبوس شركت واحد در استادیوم آزادی آماده خدمت رسانی به تماشاگران دربی هستند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام اهدای گل به جایگاه نمادین حضرت امام خمینی (ره) از دیگر برنامه‌های فرداست، گفت: ساعت 10 فردا در استادیوم آزادی مراسم عزاداری برگزار خواهد شد و پس از آن از 10 پیشكسوت دو تیم تجلیل خواهد شد. تیم كوچولوهای آبی و قرمز نیز با هم بازی خواهند كرد.

 

9-

بیانیه دانشجویان دانشگاه‌های تهران؛
شركت‌های هرمی فضای علم و پیشرفت دانشگاهیان را آلوده كرده‌اند

خبرگزاری فارس: دانشجویان دانشگاه‌های تهران طی بیانیه‌ای تاكید كردند: رشد قارچ‌گونه شركت‌های هرمی فضای پویا و با نشاط جامعه ما را خصوصا فضای علم و رویه پیشرفت جامعه دانشگاهی را آلوده كرده‌اند.


به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران با صدور بیانیه‌ای با محكوم كردن فعالیت شركت‌های هرمی خواستار برخورد دستگاه قضا با متخلفان شدند.
در این بیانیه كه به امضای جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران و مال باختگان شركت‌های هرمی رسید، آمده است: چندی است دست آلوده شركت‌های هرمی غیر قانونی در زندگی پاك جوانان ما چنگ انداخته و رشد قارچ گونه این بیگانه‌ها در جامعه با حمایت دانه درشت‌های اقتصادی مانند (ن.ح) فضای پویا و با نشاط جامعه ما را خصوصا فضای علم و رویه پیشرفت جامعه دانشگاهی را آلوده كرده است.
این بیانیه می‌افزاید: ما دانشجویان دانشگاه‌های تهران با تجمع در این محل و اعلام تشكر از قوه قضائیه و سربازان گمنام امام زمان (عج) در برخورد با این فعالیت‌های غیر قانونی خواستار محاكمه عناصر پشت پرده و هدایت كننده این فعالیت‌های غیر قانونی هستیم.
نویسندگان این بیانیه همچنین تصریح كردند: ما حمایت خود در برخورد با این افراد و همچنین (ن.ح) به طور جدی اعلام می‌داریم و این برخوردها را شروع جدی برای محو این شبكه‌های غیر قانونی می‌دانیم.
بنابراین گزارش، جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران در اعتراض به فعالیت‌های آزادانه شركت‌های هرمی در محیط‌های شهری ودانشگاهی تجمع كردند. تجمع مذكور پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در مقابل دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه‌ای و فناوری ارتباطات برگزار شد.
در این تجمع كه دانشجویان دانشگاه‌های تهران و تعدادی از مالباختگان فعالیت شركت‌های هرمی حضور داشتند، شعارهایی همچون "قاضی انقلابی حمایتت‌ می‌كنیم " ، " قوه قضائیه تشكر تشكر "، " مفسد اقتصادی اعدام باید گردد "، "‌قوه قضائیه اقتدار اقتدار "‌، "سربازان گمنام امام زمان (عج) تشكر تشكر "، و ... سر می‌دادند و حمایت خود را از دستگاه قضایی در خصوص برخورد با متخلفان اعلام كردند.
حاضرین در این تجمع همچنین دست‌نوشته‌هایی همچون "ما خواستار برخورد قاطعانه با كلاهبرداران بزرگ و مفسدان اقتصادی هستیم "، " گلدكوئیست خارجی، معدوم باید گردد "، "قوه قضائیه تشكر تشكر "، "مفسد اقتصادی اعدام باید گردد "، " قوه قضائیه اقتدار اقتدار "، و... در دست داشتند و خواستار برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با تمامی متخلفان مربوط به شركت‌های هرمی شدند.
در ادامه این تجمع دانشجویان و مالباختگان همچنین با سردادن شعار "سربازان گمنام امام زمان (عج) تشكر تشكر "، از رشادت‌های این عزیزان در راستای مبارزه با متخلفان تقدیر و تشكر كردند.
در این تجمع همچنین دست‌نوشته‌هایی مربوط به یكی از متهمان شركت‌های هرمی به نام "ن- ح " در دست مالباختگان بود و آنها خواستار برخورد قاطع دستگاه قضا با وی شدند.
قاضی پرونده "ن- ح " در ادامه با حضور در جمع دانشجویان و همچنین مالباختگان طی سخنانی از برخورد قاطع و قانونی دستگاه قضایی با این متهم خبر داد و اظهار داشت: دستگاه قضایی به صورت قاطع با تمامی متخلفان برخورد خواهد كرد.
بعد از سخنان قاضی پرونده این تجمع پایان یافت اما همچنان مالباختگان پرونده مربوط به شركت‌های هرمی در دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم رایانه‌ای و فناوری ارتباطات حضور داشتند و پیگیر مسائل مربوط به این پرونده شدند.

10-

پرسپولیس - استقلال ساعت 14:30 فردا
بباز و بمیر، اما مساوی نكن

خبرگزاری فارس: هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال با برگزاری دیدار پرسپولیس و استقلال به اوج هیجان خود خواهد رسید.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پرسپولیس و استقلال از ساعت 14:30 فردا ( چهارشنبه) شصت و هشتمین دربی پایتخت را برگزار خواهند كرد. هر دو تیم در هفته گذشته مقابل حریفان خود به برتری مشابه 3 بر یك دست یافته‌اند تا پیش از دربی به تساوی رسیده باشند.
پرسپولیس و استقلال در 6 بازی گذشته خود به تساوی تكراری و خسته‌كننده یك بر یك رسیده‌اند. همین موضوع باعث شده هواداران هر دو تیم بیم این را داشته باشند كه بازی فردا نیز با نتیجه مساوی خاتمه یابد.
در این حال مسئولان دو باشگاه اعلام كرده‌اند به دنبال پیروزی هستند و شرایط جدول نیز به گونه‌ای است كه فقط سه امتیاز می‌تواند به پرسپولیس و استقلال كمك كند.

رویارویی علی دایی و صمد مرفاوی كه زمانی به عنوان مهاجم و پرسپولیس و استقلال گل‌های زیادی را به ثمر می‌رساندند و سابقه بازی در دربی را دارند از نكات جالب توجه این مسابقه است. هر دو مربی در شرایطی هستند كه از دیدگاه هوادارانشان چاره‌ای جزء پیروزی ندارند.
طرفداران پرسپولیس و استقلال حاضرند در لیگ برتر قهرمان نشوند اما این دیدار را ببرند. ترس از شكست باعث می‌شود هر دو تیم محتاطانه بازی كنند و به همین دلیل در بیشتر اوقات نتیجه تساوی رقم می‌خورد. این بار اما همه منتظرند طلسم تساوی‌های این دو تیم شكسته شود.

به گزارش فارس، در دیگر دیدار فردا مس و پیكان در كرمان به مصاف یكدیگر می‌روند.

*برنامه هفته بیست و ششم

سه شنبه 13 بهمن -هفته بیست و ششم-(گرامیداشت دهه مباركه فجر پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی و تكریم ایام اربعین حسینی و دهه فجر)

پاس –شاهین بوشهر-قدس-همدان-ساعت 14:45

سپاهان-سایپا-ذوب آهن-فولاد شهر-ساعت 15:15

استقلال اهواز-راه آهن-تختی-اهواز-ساعت 15:15

استیل آذین-فولاد خوزستان-اكباتان-تهران-ساعت 14:45

تراكتورسازی –ملوان انزلی-یادگار امام-تبریز-ساعت 15:15

صبای قم-ذوب آهن-یادگار امام-قم-ساعت 15:15

ابومسلم-مقاومت شهید سپاسی-ثامن الائمه-مشهد-ساعت 14:45

چهارشنبه 14 بهمن

پرسپولیس-استقلال-آزادی-تهران-ساعت 14:30

مس كرمان-پیكان-شهید باهنر-كرمان-ساعت 14:45

* جدول رده‌بندی

1ـ سپاهان 49 امتیاز، یك بازی كمتر

2 ـ ذوب‌آهن 45 امتیاز

3 ـ استقلال 40 امتیاز

4ـ پرسپولیس 40 امتیاز

5 ـ استیل‌آذین 39 امتیاز

6 ـ ملوان 36 امتیاز

7 ـ تراكتور‌سازی 35 امتیاز

8 ـ پیكان 33 امتیاز

9 ـ مقاومت سپاسی 32 امتیاز، یك بازی كمتر

10ـ صبای قم 32 امتیاز

11 ـ پاس 31 امتیاز

12 ـ سایپا 29 امتیاز

13ـ استقلال اهواز 28 امتیاز

14 ـ شاهین بوشهر 27 امتیاز

15 ـ مس كرمان 27 امتیاز

16 ـ راه‌آهن 26 امتیاز

17 ـ فولاد 25 امتیاز

18ـ ابومسلم 18 امتیاز

محسن عربها و نیما غنی پور


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :